Kocioł na pellety EcoFire Flame Control


Ecofire to automatyczny, bardzo komfortowy kocioł c.o. na pelety. Konstrukcja kotła zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, długoletnią eksploatację, wysoką efektywność spalania, niską emisję spalin, czystość w kotłowni oraz wygodę użytkowania. Kocioł jest bogaty w liczne funkcjonalności. Palnik kotła został zaprojektowany w taki sposób aby precyzyjnie dawkować powietrze pierwotne (spalanie żaru) i wtórne (dopalanie gazu drzewnego) co pozwala na osiągnięcie sprawności powyżej 90% przekładającej się na niskie koszty ogrzewania.

15kW, 20kW, 24kW, 29kW
Palnik ma wbudowany układ automatycznego rozpalania, dzięki któremu załączany automatycznie i tylko wtedy gdy zachodzi potrzeba grzania. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenne kiedy proces grzania nie jest tak intensywny, idealne latem gdy użytkownik ogrzewa tylko ciepłą wodę użytkową. Sterownik kotła wyposażony jest w specjalne algorytmy wygaszania palnika dzięki czemu w czasie postoju kocioł nie dymi, nie smoli i nie zanieczyszcza kotła i komina.

Ecofire jest najczęściej polecanym kotłem przez naszych klientów.

Mechanizm oczyszczania palnika zapewnia wysoki komfort oraz dobre spalanie peletu. Dzięki modulacji mocy (od 30-100% mocy max) kocioł automatycznie dobiera moc palnika do aktualnego zapotrzebowania na ciepło - podobnie jak kierowca samochodu, który dobiera odpowiedni bieg do prędkości jazdy. Dzięki tej funkcji palnik ogranicza nadmierną ilość zapłonów oraz redukuje nadmiar mocy w przypadku osiągnięcia zadanych temperatur. Jest to rozwiązanie optymalizujące spalanie oraz jedno z zabezpieczeń przed przegrzaniem kotła.

Kocioł objęty jest dofinansowaniem.     Weź dotację
Wymiennik kotła (płaszcz wodny) zbudowany jest z pionowo ułożonych rur-płomieniówek, w których znajdują się automatycznie przesuwane spirale (turbulatory) zapewniające oczyszczanie popiołu. Mechanizm czyszczenia powierzchni wewnętrznych kotła uruchamia się automatycznie zapewniając wysoką sprawność. Na uwagę zasługuje mała średnica czopucha fi-130 co gwarantuje bezpieczne podłączenie kotła praktycznie do każdego komina. Dzięki dobrej izolacji kocioł nie traci energi poprzez emisję ciepła przez obudowę.

Łatwy montaż, różne konfiguracje.

Czopuch oraz króćce przyłączeniowe wyprowadzone są w górnej części kotła i skierowne do góry! Dzięki takiemu rozwiązaniu piec można łatwo podłączyć do komina znajdującego się z tyłu za kotłem, z prawej lub z lewej strony. Kocioł współpracuje z różnymi zbiornikami na pellety.

Elektroniczny sterownik odpowiada za całą pracę kotła. Rozpalanie i wygaszanie sprowadza się do włączenia odpowiedniego przycisku. Proste menu w języku polskim. Sterownik kontroluje temperaturę kotła oraz temperaturę ciepłej wody użytkowej, zasila pompy c.o. i c.w.u. Wszelkie ustawienia i alarmy są wyświetlane w czytelny sposób. Po odpowiednim doposażeniu, sterownik może obsługiwać pogodowo nawet 3 obwody grzewcze.
Flame Control

Kocioł wyposażony jest w system kontroli płomienia (Flame Control) automatycznie regulujący pracę palnika. W przypadku różnic w wartości opałowej peletu kocioł automatycznie koryguje dawkę paliwa w celu utrzymania wymaganej temperatury płomienia.
Wiele osób kupuje ten kocioł - żeby mieć system Flame Control
Kocioł bardzo popularny, znany z bardzo dobrych wyników spalania. Kocioł niskoemisyjny klasy 5.
 Moc  15 kW 20 kW 24 kW 29 kW
 Zakres mocy   5-15 kW    6-20 kW    8-24 kW   10-29 kW 
 Automatyczna modulacja mocy
(dopasowanie mocy palnika do aktualnego zapotrzebowania na ciepło)
tak tak tak tak
 Klasa kotła 5 5 5 5
 Certyfikat emisji spalin Ecodesign Ecodesign Ecodesign Ecodesign
 Rodzaj paliwa (zalecany) ENplus A1 A1 A1 A1
 Zużycie paliwa 0,8 - 2,6kg/h 1,2 - 4,1 kg/h 1,2 - 4,9 kg/h 1,8 - 5,9 kg/h
 Sprawność ~90% ~90% ~90% ~90%
 Średnica czopucha 130 mm 130 mm 130 mm 130 mm
 Wymagany ciąg kominowy 9 - 11 Pa 9 - 11 Pa 10 - 12 Pa 10 - 12 Pa
 Waga 240kg 250 kg 280 kg 290 kg
 Zalecana minimalna temper. powrotu 55°C 55°C 55°C 55°C
 Pojemność zbiornika na pelety (kocioł z zewn. zbiornikiem) dowolna (od 100-500kg) dowolna (od 100-500kg) dowolna (od 100-500kg) dowolna (od 100-500kg)
 Pojemność zbiornika na pelety (kocioł w wersji kompaktowej) 150kg 150kg 150kg 150kg
 Sterowanie 1 obwodu c.w.u. tak tak tak tak
 Sterowanie pogodowe 1 obwodu c.o. grzejników lub podłogówki tak tak tak tak
 Możliwość sterowania pokojowego jednego obwodu c.o.(wymagany regulator pokojowy) tak tak tak tak
 Możliwość rozbudowy sterowania pogodowego o dodatkowe 2 obwody c.o. opcja opcja opcja opcja
 System kontroli ognia Flame Control. (Automatyczna regulacja temperatury płomienia do zmiennych parametrów peletu) tak tak tak tak
 Automatyczne, mechaniczne czyszczenie wymiennika tak tak tak tak
 Automatyczny zapłon i wygaszanie palnika tak tak tak tak
 Zapalarka o podwyższonej trwałości i zwiększonej żywtoności tak tak tak tak
 Podwójna identyfikacja ognia. Proces zapłonu i wygaszania palnika kontrolowany jest przez czujnik temperatury płomienia i element fotooptyczny. tak tak tak tak
 Powietrzno-pneumatyczne czyszczenie palnika (dotyczy palnika E1) tak tak tak tak
 Zabezpieczenia palnika E1 przed cofnięciem ognia (czujnik temp. palnika i presostat) tak tak tak tak
 Automatyczne, mechaniczne wybieranie popiołu do popielnika (30 litrów) opcja opcja opcja opcja
 Krata zbiornika na pellety pomocna przy rozcinaniu worków z pelletem (w wersji kompaktowej) tak tak tak tak
 Klasa energetyczna A+ A+ A+ A+
 Kolor czerwony (gruba struktura) RAL 3000 RAL 3000 RAL 3000 RAL 3000
 Kolor szary (gruba struktura) RAL 7024 RAL 7024 RAL 7024 RAL 7024
Mechanizm wybierania popiołu z walizką na popiół 30 litrów (opcja dodatkowa) 

Zewnętrzny popielnik to proste i wygodne urządzenie zapewniające czystość i wygodę. Raz na 3-6 miesiący odpina się skrzynkę z popiołem i wygodnie, na kółkach wywozi do ogrodu w celu rozsypania popiołu jako nawóz. Popiół wybierany jest przez specjalny mechanizm ślimakowy transportujący popiół do popielnika w fazie czyszczenia kotła. Czyszczenie wyliczane jest w zależności od długości pracy kotła oraz pory dnia. Rozwiązanie to jest bardzo doceniane w kotłowniach, znajdujących się na poziomie mieszkalnym, gdy nie ma piwnicy, gdy wymagany jest bardzo wysoki poziom czystości.

Wentylator wyciągowy 
 Idealne rozwiązanie do kotłowni z niedoborem ciągu kominowego. Wentylator odciągowy wspomaga standardowy wentylator nadmuchwy zapewniając bezpieczny i efektywny przepływ spalin przez wymiennik kotła. Bardzo dobrze wspomaga pracę kotła latem, gdy kominy nie mają ciągu oraz po deszczu, gdy kominy są mokre i wilgotne. Doskonale działa w budynkach zlokalizowanych w lesie pośród wysokich drzew oraz w kotłowniach znajdujących się w niskich budynkach gospodarczych znajdujących się obok innych wysokich budynków. Poprawia pracę palnika przy większej ilości popiołu lub spieku. Bardzo skutecznie wpływa na chłodzenie palnika.
Polecamy kotły z wentylatorami wyciągowymi.
 

Różne konfiguracje kotła Ecofire:

Kocioł Ecofire dostępny jest w wielu różnych konfiguracjach związanych ze sposobem podłączenia zbiornika na pellety.

Wersja kompaktowa, bez mechanizmu automatycznego wybierania popiołu.

Najczęściej wybierana wersja kotła. Pasuje do większości kotłowni. Łączy bogate funkcjonalności z wysoką estetyką i bardzo dobrą ceną. W tej wersji, w tych samych wymiarach zewnętrznych, produkowane są kotły 15, 20, 24 i 29kW. Widoczny na zdjęciach zbiornik na pellety może być przymontowany z lewej lub z prawej strony. Na uwagę zasługuje wysokość zbiornika - niecałe 130cm - co w połączeniu z wygodną kratą, pozwala wygodnie, bez większego wysiłku napełnić zbiornik peletem. Duża pojemność, aż 160kg, zapewnia paliwo od kilku do kilkunastu dni pracy kotła. Wersja kompaktowa zajmuje mało miejsca.
Wybieranie popiołu odbywa się ręcznie raz na kilka tygodni poprzez duże, wygodne drzwiczki.

Wersja kompaktowa, z mechanizmem automatycznego wybierania popiołu.

Bogato wyposażona wersja kotła. Wymaga miejsca o szerokośći około 200cm. Łączy liczne funkcjonalności z wysoką estetyką i dużą wygodą. W tej wersji, w tych samych wymiarach zewnętrznych, produkowane są kotły 15, 20, 24 i 29kW. Widoczny na zdjęciach zbiornik na pellety może być przymontowany z lewej lub z prawej strony. Na uwagę zasługuje wysokość zbiornika - niecałe 130cm - co w połączeniu z wygodną kratą, pozwala wygodnie, bez większego wysiłku napełnić zbiornik peletem. Duża pojemność, aż 160kg, zapewnia paliwo od kilku do kilkunastu dni pracy kotła.
Wybieranie popiołu odbywa się poprzez odpięcie walizeczki z popiołem i wywiezienie na zewnątrz, najczęściej do ogrodu jako nawóz, raz na kilka miesięcy.

Wersja z zewnętrznym zbiornikiem na pellet, o dowolnej pojemności.

Kocioł z zewnętrznym zbiornikiem na pellet, praktycznie o dowolnej pojemności. Łączy liczne funkcjonalności z możliwością podłączenia typowych zbiorników o pojemności 160kg, 300kg, czy 500kg lub dowolnych zbiorników budowanych na wymiar, np z płyt MFP. Widoczny na zdjęciach zbiornik na pellety może być przymontowany z lewej lub z prawej strony a nawet przesunięty w przód, w tył. Dzięki podajnikowi i długości 1,6m zbiornik może być nawet zamontowany za ścianą w innym pomieszczeniu. Standardowo do kotła dołączony jest podajnik o długości 1,6 metra. Opcjonalnie można dobrać podajnik o innych długościach, ale nie dłuższy niż 2m.
Wybieranie popiołu odbywa się tak samo jak w pozostałych wersjach. Kocioł może być wyposażony w mechanizm wybierania popiołu do zewnętrznej walizeczki.

Wersja wąska, z niesymetrycznym zbiornikiem na pellet, z blachy ocynkowanej. Kocioł w wersji o najmniejszej szerokości.

Wymaga miejsca o szerokośći około 135cm oraz dodatkowych kilkunastu centymetrów na wyjęcie palnika. Zestaw stosowany w małych i ciasnych kotłowniach. W tej wersji, w tych samych gabarytach zewnętrznych, produkowane są kotły 15, 20, 24 i 29kW. Widoczny na zdjęciach zbiornik na pellety może być przymontowany z lewej lub z prawej strony. Zbiornik ten ma pojemność około 130kg i jest praktycznie "przytulony" do kotła. Ponieważ podajnik znajduje się za kotłem, łączna głębokość takiego zestawu jest większa niż w pozostałych wersjach. Standardowo do kotła dołączony jest podajnik o długości 1,6 metra.
Wybieranie popiołu odbywa się tak samo jak w pozostałych wersjach. Kocioł może być wyposażony w mechanizm wybierania popiołu do zewnętrznej walizeczki.

Zarezerwuj termin

Zapytaj o cenę i zarezerwuj termin.
Wypełnij formularz

Przyjedź zobaczyć!

Odwiedź nas. Pokażemy Ci ten kocioł w naszym salonie kotłów.
Jesteśmy blisko.

Galeria zdjęć

Zobacz przykładowe realizacje.

Jak zamówić?

Sprawdź jak możesz zamówić wybrany kocioł?
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem