Przykładowe zdjęcia i niektóre realizacje:

Kocioł w limitowanej wersji BioWin1 w domku koło Dobrzenia. Na zdjęciu widoczny 1 obwód regulacyjny ogrzewania podłogowego. Sterowanie pogodowe z kompensacją pokojową.

Na etapie budowy domu istotne jest prawidłowe wysuszenie i wygrzanie betonowej posadzki. Dlatego bardzo często, pierwszym wykończonym pomieszczeniem jest kotłownia aby zaraz po jej uruchomieniu włączyć program wysuszania i wygrzewania posadzekpozostałych pomieszczeniach budynku. Na zdjęciach przykład domku, który wyróżnia super nowoczesny kocioł na pelety BioWin2 Touch z zaimplementowanym programem wysuszania i wygrzewania posadzek. Kliknij w obrazek.     Poniżej kotłownia po modernizacji. Usunięto stary kocioł na ekogroszek i uporządkowano rury. Stare pompy i ręczną regulację temperatury zamieniono na automatyczną regulację pogodową. Uproszczone rury. niewidoczne kable do czujników i pomp oraz ergonomiczne ułożenie wszystkich elementów dało piękną nowoczesną kotłownię. Zamontowano kocioł na pelety Biowin2 Touch (z dotykowym ekranem).

Kotłownia może być bardzo ładnym i przyjemnym miejscem. Dzięki samoczyszczącym piecom c.o. na pelety, pozostaje czystym pomieszczeniem. Przyjemny zapach peletu przypomina o swoim naturalnym, leśnym pochodzeniu.


Na zdjęciach odmieniona piwnica - kotłownia, z której usunięto kocioł węglowy i zainstalowano samoczyszczący kocioł na pellety Ecofire
Kocioł na pellety Red Compact, który zastąpił tradycyjny piec kaflowy. Uzyskano równomierne ciepło w całym domu oraz czystą emisję spalin.

Dom koło Ozimka. Brudna kotłownia na ekogroszek została zmieniona na czystą kotłownię pelletową. Przegrzewy jakie miały miejsce latem w trakcie grzania ciepłej wody użytkowej zostały całkowicie wyeliminowane a stała temperatura grzejników zimą, została zamieniona na oszczędną regulację pogodową.  Piec na pellety usytuowany pośrodku domu, w otwartej przestrzeni. Ciepło rozchodzi się do wszystkich pomieszczeń. Piec sterowany jest pilotem, z funkcją regulatora pokojowego. Dom koło Krapkowic.


Piec na pellety z płaszczem wodnym Musa. Doskonale pasuje do eleganckiego wnętrza domu.


Czy wybrałeś już swój kocioł?

Oglądaj galerię naszych zdjęć. Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, które rozwiązanie wybrać, przyjedź do nas i zobacz kotły "na żywo". U nas możesz kotły pooglądać, otworzyć i dotknąć. Pokażemy Ci jak zaaranżować kotłownię i jak działa ogrzewanie na pellety w rzeczywistości - z żywym ogniem.
Wsiadaj w auto i przyjeżdżaj.      Kotłownia po modernizacji - usunięto ekogroszek.
Dzięki uporządkowaniu rur, uproszczono całą kotłownię do minimum. Po modernizacji, kotłownia jest przejrzysta i zrozumiała dla użytkownika. Dzięki odświeżeniu ścian jest czysta i przyjemna.
Regulacja pokojowa eliminuje wizyty w kotłowni do
minimum.

Kocioł BioWin2 firmy Windhager w wersji Exklusiv S -  luksusowy kocioł na pellety ze zbiornikiem zasypywanym ręcznie. Dosypywanie pelletu to jedyna czynność jaką wykonuje użytkownik w trakcie sezonu grzewczego.     
 Kolejny kocioł BioWin2 z  kompresją popiołu z całego sezonu grzewczego. Kotłownia węglowa po wymianie na kocioł na pellety. Wystarczyło pobielenie ścian aby nabrało zupełnie nowego oblicza. Teraz w kotłowni jest czysto. Wyczuwalny jest przyjemny zapach świeżego drewna (trocin, z których wykonany jest pellet).