Kolejne przykłady naszych rozwiązań:

Poniżej zdjęcia kotłowni domku koło Ozimka. Kocioł firmy Windhager model BioWin2 z systemem pneumatycznego podawania peletu z ośmioma sondami ssącymi oraz automatem przełączania sond. Po prawej widoczne przyłącza do tankowania silosa. W tym wypadku silos o pojemnośći około 8 ton. Więcej.
Piec na pellety ogrzewający pomieszczenia ciepłym powietrzem doskonały do domków wypoczynkowych. Brak płaszcza wodnego eliminuje możliwość zamarznięcia instalacji. Sterowany pilotem, bardzo estetyczny.    
Kotły na pellety doskonale sprawdzają się latem. Tanio i szybko nagrzewają ciepłą wodę użytkową (tzw bojler).
W wakacje doskonale nadają się do podgrzewania wody w basenach ogrodowych. Wystarczy wyprowadzić na zewnątrz kran z ciepłą wodą. Dzięki takiemy rozwiązaniu w basenie można się kąpać już w tym samym dniu w którym rozłożono basen - bez czekania kilku dni aż się nagrzeje. Kąpiel latem w świeżej i ciepłej wodzie to prawdziwa rozkosz dla dzieci i dorosłych. Więcej.
Każdy kocioł objęty jest naszym serwisem. Zespół serwisantów, przez cały rok, dba o utrzymanie kotłów w ruchu. Na każdym kotle naklejona jest naklejka z numerami telefonów do naszych serwisantów. Kotłownia z na pelety w ciasnej piwnicy koło Bierdzan z regulacją pogodową i pokojową grzejników. Na zdjęciu czujnik pogodowy. 
Jak u Pana Boga za piecem
....na pellety.  

Zadbaj o odpowiedni serwis kotła. Sprawdź ile można zyskać zlecając przegląd roczny. Zapytaj o darmowe przeglądy i karty rabatowe na pelety.
Kompaktowe wersje kotłów na pelety:
Red Compact
oraz Ecofire z
zewnęrznym
 popielnikiem.
Wiemy, że wynik spalania zależy nie tylko od samego kotła ale też od sposobu gospodarowania ciepłem. Dlatego starannie dobieramy taką automatykę kotłowni aby zapewnić optymalną regulację  ciepła.
Dom 200m2 z kotłem samoczyszczącym się koło Kędzierzyna Koźla.
Kompleksowe wykonanie kotłowni z automatyką pogodową, zbiornikiem c.w.u., wkładem kwasoodpornym, nawiewem i pełnym serwisem.
Palnik Ecofire
w kotle Buderus.
Domek w Czarnową sach.         
Kotłownia z kotłem BioWin ze sterowaniem trzech obwodów grzewczych (podłogówki, grzejników i ciepłej wody)
Bardzo mała i wąska kotłownia na pelety. Dzięki zastosowaniu specjalnego, bardzo wąskiego zbiornika na pelety typu slim, zachowano dużo wolnego miejsca dla użytkownika. Jedną z zalet kotła Ecofire jest możliwość dopasowania kotła do kotłowni. Najmniejszy kocioł peletowy na rynku. W kompaktowej obudowie znajduje się palnik, wymiennik, sterownik, zbiornik na pelet, pompa c.o., naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa, odpowietrznik i inne. Na zdjęciu piec Red Compact 18kW w domku koło Brzegu  regulowany sterownikiem pokojowym umożliwiającym nastawienie 4 różnych temperatur w ciągu doby.
 

Dla tych co nie kupili kotła u nas i mają problemy i awarie.

Kocioł Compact Bio o mocy 10kW doskonale spisuje się w małym domku jednorodzinnym. Na zdjęciu kotłownia domku koło Głogówka.
Wbudowany zbiornik na pelety oraz palnik Platinum tworzą zwartą konstrukcję.

Modernizacja kotła Buderus na olej opałowy. Wstawiono palnik na pelety.
Operacja wykonania w ciagu jednego dnia.
Kocioł w domku jednorodzinnym koło Dąbrowy Niemodlińskiej.
Kotłownia na pelety z kominem zewnętrznym izolowanym z rur kwasoodpornych. Na zdjęciach widoczne poszczególne elementy komina i ich estetyczny montaż. Fachowo wykonane przewierty oraz wycięcia w elewacji dają bardzo dobre wrażenia estetyczne.      
Kocioł żeliwny na węgiel z wmontowanym palnikiem na pelety o mocy 24kW. Palnik Platinum umożliwia programowanie czasu pracy palnika  w odniesieniu do temperatury pokojowej.
Zadaniem użytkownika jest uzupełnianie paliwa oraz dbanie o czystość palnika i kotła
Kocioł Multifuel 300kW firmy Greń w trakcie rozruchu. Na zdjęciu widoczny popielnik, do którego wyprowadzany jest popiół z palnika. Kocioł wyposażony jest w sondę lambda i mechanizm automatycznego czyszczenia wymiennika.
Piec na pelety z płaszczem wodnym firmy MCZ z okładziną z kamienia wulkanicznego w domku koło Zawadzkiego. Kocioł ogrzewa domek o powierzchni 140m2. Zamontowany w salonie idealnie pasuje do wystroju pokoju. Coraz częściej stosowane rozwiązanie w domkach gdzie nie ma wydzielonej kotłowni. Alternatywa dla kominka tradycyjnego. Kocioł EG Pellet Vacuum, z systemem podawania pneumatycznego w domku jednorodzinnym 200m2 koło Dobrodzienia.
Kocioł Ecofire PES z palnikiem ES+ nie wymagającym czyszczenia oraz mechanizmem wybierania popiołu ograniczający "sprzątanie kotła" do wywiezienia walizki z popiołem 1 raz na 2 miesiące. Zbiornik na pelet o pojemności zapewniającej prace kotła 1-2 tygodni.
Masz już kocioł, ale nie wiesz jak go obsługiwać, spala bardzo dużo, nie jesteś z niego zadowolony?
...to usługa Doktor Pellet jest dla Ciebie!
Palnik Ecofire E2 o mocy 80kW w kotle na olej opałowy Vissmann.
Palnik Platinum 24kW w kotle na olej opałowy.

Kocioł EG Pelet Greń 40kW w obiekcie gminnym. Widoczny jest pneumatyczny podajnik oraz zbiornik na pelet o pojemności około 800kg ograniczający obsługę kotła do minimum.
Kotłownia, w trakcie budowy, z kotłem BioWin wyposażonym w podajnik pneumatyczny. Wysoka jakość urządzenia zapewnia czystość i rzeczywistą bezobsługowość. Wbudowana walizka magazynuje skompresowany popiół z całego sezonu.  Przykład kotłowni z porcją peletu na 2-3 miesiące. Poznaj zasady magazynowania peletu, sprawdź czy Twoja kotłownia ma wszystkie elementy zapewniające bezpieczeństwo i wysoką efektywność spalania.
Przykładowe palniki w kotłach węglowych.
Idealne do 
kotłów na ekogroszek.   

Więcej zdjęć palników w kotłach węglowych.