Przykładowe zdjęcia i niektóre realizacje:


Oprócz kotłów c.o. oferujemy również urządzenia, które nagrzewają pomieszczenia ciepłym powietrzem:

Wykonania przemysłowe:
Nagrzewnica powietrza Ecofire VP FC 25kW na pelety. Bardzo prosta w montażu i obsłudze nagrzewnica   doskonale nadaje się do ogrzewania zakładów produkcyjnych (zdjęcie po lewej), magazynów i warsztatów.

Wykonania domowe:
Piecyki MCZ ze sterowaniem Maestro i kontrolą przez internet. Zamiast pilota wszystkie parametry można ustawić za pomocą smartfona (zdjęcie po prawej)
      

Zobacz jak budujemy kotłownie z dużymi zbiornikami na pellet. Napełnianie odbywa się ręcznie, z woreczków natomiast pobieranie do kotła automatycznie systemem pneumatycznym.
Na zdjęciach, transport kotła po schodach profesjonalnym schodołazem elektrycznym, w ramach kompleksowej usługi montażu kotłowni. 
Czasy się zmieniają.
Kotłownia może być elegancka, czysta i ergonomiczna. Nadeszły czasy kiedy kotłownia staje się ładnym i nowoczesnym pomieszczeniem. Nie musi być brudno i śmierdząco.  Poniżej kilka przykładów.

Po lewej kilkutonowy zbiornik na pelety z systemem przełączania 8-miu sond ssących zintegrowanych z kotłem BioWin.Po prawej palnik Kipi w kotle na węgiel.
Modernizacja kotłowni trwa max 1 dzień roboczy. Palnik na pelety całkowicie odmienia obsługę kotła i wygląd kotłowni.
  
Pozwól, że zoptymalizujemy Twoje dotychczasowe ogrzewanie.
Mamy sposoby na wąskie, ciasne i inne nietypowe kotłownie.


  

Od lewej kocioł Red Compact 45kW w wersji z automatycznym czyszczeniem palnika, nastęnie piec MCZ hydro z płaszczem wodnym oraz kocioł Ecofire połączony z kotłem na paliwo stałe.

Kocioł 29kW na pelety ładujący bufor z wężownicą do podgrzewania wody użytkowej o wydajności 40litrów na minutę (3 łazienki) z trzema niezależnie sterowanymi obwodami pogodowymi zasilającymi 3 różne mieszkania. Kocioł samoczyszczący z palnikiem czyszczonym pneumatycznie.     
Zobacz jak to robimy...
Kocioł w limitowanej wersji BioWin1 w domku koło Dobrzenia. Na zdjęciu widoczny 1 obwód regulacyjny ogrzewania podłogowego. Sterowanie pogodowe z kompensacją pokojową.

Na etapie budowy domu istotne jest prawidłowe wysuszenie i wygrzanie betonowej posadzki. Dlatego bardzo często, pierwszym wykończonym pomieszczeniem jest kotłownia aby zaraz po jej uruchomieniu włączyć program wysuszania i wygrzewania posadzekpozostałych pomieszczeniach budynku. Na zdjęciach przykład domku, który wyróżnia super nowoczesny kocioł na pelety BioWin2 Touch z zaimplementowanym programem wysuszania i wygrzewania posadzek. Kliknij w obrazek.     Poniżej kotłownia po modernizacji. Usunięto stary kocioł na ekogroszek i uporządkowano rury. Stare pompy i ręczną regulację temperatury zamieniono na automatyczną regulację pogodową. Uproszczone rury. niewidoczne kable do czujników i pomp oraz ergonomiczne ułożenie wszystkich elementów dało piękną nowoczesną kotłownię. Zamontowano kocioł na pelety Biowin2 Touch (z dotykowym ekranem).

Kotłownia może być bardzo ładnym i przyjemnym miejscem. Dzięki samoczyszczącym piecom c.o. na pelety, pozostaje czystym pomieszczeniem. Przyjemny zapach peletu przypomina o swoim naturalnym, leśnym pochodzeniu.


Na zdjęciach odmieniona piwnica - kotłownia, z której usunięto kocioł węglowy i zainstalowano samoczyszczący kocioł na pellety Ecofire
Kocioł na pellety Red Compact, który zastąpił tradycyjny piec kaflowy. Uzyskano równomierne ciepło w całym domu oraz czystą emisję spalin.

Dom koło Ozimka. Brudna kotłownia na ekogroszek została zmieniona na czystą kotłownię pelletową. Przegrzewy jakie miały miejsce latem w trakcie grzania ciepłej wody użytkowej zostały całkowicie wyeliminowane a stała temperatura grzejników zimą, została zamieniona na oszczędną regulację pogodową.  Piec na pellety usytuowany pośrodku domu, w otwartej przestrzeni. Ciepło rozchodzi się do wszystkich pomieszczeń. Piec sterowany jest pilotem, z funkcją regulatora pokojowego. Dom koło Krapkowic.


Piec na pellety z płaszczem wodnym Musa. Doskonale pasuje do eleganckiego wnętrza domu.


Czy wybrałeś już swój kocioł?

Oglądaj galerię naszych zdjęć. Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, które rozwiązanie wybrać, przyjedź do nas i zobacz kotły "na żywo". U nas możesz kotły pooglądać, otworzyć i dotknąć. Pokażemy Ci jak zaaranżować kotłownię i jak działa ogrzewanie na pellety w rzeczywistości - z żywym ogniem.
Wsiadaj w auto i przyjeżdżaj.      Kotłownia po modernizacji - usunięto ekogroszek.
Dzięki uporządkowaniu rur, uproszczono całą kotłownię do minimum. Po modernizacji, kotłownia jest przejrzysta i zrozumiała dla użytkownika. Dzięki odświeżeniu ścian jest czysta i przyjemna.
Regulacja pokojowa eliminuje wizyty w kotłowni do
minimum.

Kocioł BioWin2 firmy Windhager w wersji Exklusiv S -  luksusowy kocioł na pellety ze zbiornikiem zasypywanym ręcznie. Dosypywanie pelletu to jedyna czynność jaką wykonuje użytkownik w trakcie sezonu grzewczego.     
 Kolejny kocioł BioWin2 z  kompresją popiołu z całego sezonu grzewczego. Kotłownia węglowa po wymianie na kocioł na pellety. Wystarczyło pobielenie ścian aby nabrało zupełnie nowego oblicza. Teraz w kotłowni jest czysto. Wyczuwalny jest przyjemny zapach świeżego drewna (trocin, z których wykonany jest pellet).