Pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej                                                                                                                     
Pompa ciepła podgrzewa ciepłą wodę użytkową czerpiąc energię cieplną z powietrza.
Powietrze może być czerpane z wewnątrz budynku lub  z zewnątrz.

W ten sposób, niezależnie od nasłonecznienia lub pory roku, uzyskuje się do 70 % energii potrzebnej do podgrzewania z ciepła odpadowego. Agregat pobiera ciepło z powietrza o temperaturze od +8°C co oznacza efektywne działanie od wiosny do jesieni.
 Pompy powietrze-woda to doskonała alternatywa dla solarów. Pompy ciepła działają m.in. w nocy. Nie ma znaczenia czy słońce świeci czy nie świeci, ważne aby była temperatura powyżej 8°C. Urządzenie jest bardzo estetyczne i łatwe w montażu. Dzięki niezawodnej automatyce nie dochodzi do przegrzewań.
W porównaniu do solarów nie ma potrzeby prowadzenia rur przez wszystkie kondygnacje. Nie ma potrzeby dokonywania montażu na dachu, jest mniej kucia i wykańczania ścian.  

Pompę instaluje się w kotłowni wyprowadzając jedynie kanały powietrzne na zewnątrz lub wewnątrz budynku.Oprócz ciepła z powietrza istnieje możliwość dogrzania ciepłej wody użytkowej za pomocą wbudowanej grzałki elektrycznej lub wężownicy zasilanej gorącą wodą z kotła centralnego ogrzewania.

Pompę cechuje prosty i tani montaż. 
Wraz z odbiorem ciepła dochodzi do wychłodzenia powietrza wyrzucanego z pompy dzięki czemu może ona pełnić funkcję prostego klimatyzatora.

Zazwyczaj pompy powietrze-woda użytkuje się latem bazując na odzysku ciepła z powietrza, natomiast zimą wodę użytkową podgrzewa się za pomocą kotła centralnego ogrzewania wykluczając praktycznie całkowicie stosowanie grzałki elektrycznej. W ten sposób znacząco obniża się koszty podgrzewania wody.

Pompy ciepła, podobnie jak lodówki,  nie wymagają czynności konserwacyjnych. Cechuje je bardzo wysoka sprawność i absolutny komfort użytkowania.
        
Zapraszamy do naszego punktu sprzedaży. Oferujemy kompleksowy montaż urządzeń.