Palnik na pelety                                                                                                                                                                        
Palniki EcoFire ES+ spalające granulat drzewny (pelety, pelet, pellets) są optymalnym urządzeniem przeznaczonym do współpracy z kotłami węglowymi, w szczególności z kotłami na ekogroszek. Palnik EcoFire jest tak skonstruowany, aby w okresie jego długoletniego użytkowania koszty eksploatacji i serwisowania były niskie. Prace palnika i komfort jego obsługi można porównać do pracy palnika olejowego.
Palniki wyposażone są w ruchomy ruszt, który pozwala na ich oczyszczanie z popiołu.
                                                                                                                         
     zobacz inne palniki !


Palnik Ecofire E+ można zabudować Spraktycznie w każdym kotle a szczególności w kotle z palnikiem retortowym - ekogroszkowym.

Palnik posiada automatyczny układ rozpalania z elementem ceramicznym z gwarancją na 10 000 cykli rozpalania  oraz czujnik optyczny detekcji płomienia.
Podajnik zewnętrzny podaje paliwo do komory spalania, a ruchomy ruszt zapewnia dobre usuwanie żużla i popiołu.
Palnik w kotle uzyskuje sprawność ponad 94%
Na zdjęciu widoczny jest palnik od strony żaroodpornego rusztu. Po bokach i  z przodu widoczne otwory napowietrzające.  W środku widoczne 3 podłóżne pionowe szczeliny, za którymi umieszczona jest (biała) grzałka służąca do zapalania pelletu. Okładziny ceramiczne utrzymują wysoką temperaturę paleniska i zapewniają doskonałe dopalanie gazówPalnik współpracuje z podajnikiem ślimakowym, który może mieć różną długość. Standardowo 160cm. Dostępne są również inne długości podajników, nawet do 6m.

Zobacz typowe schematy instalacji z zastosowaniem palników na pellety. Szczegóły techniczne zawarto w instrukcji obsługi(pdf) i instrukcji kotła(pdf).

Sterownik elektroniczny kotła odpowiada za całą prace kotła.
Posiada proste menu w języku polskim.
Wszelkie ustawienia i alarmy są wyświetlane w czytelny sposób zwizualizowany na graficznym wyświetlaczu.
Sterownik steruje pompą c.o. oraz pompą c.w.u 
                                


zobacz inne palniki              zobacz zdjęcia przykładowych kotłowni            więcej zdjęć palników w kotłach węglowych   
   powrót