Kocioł Ecofire jest bogaty w nowoczesne funkcjonalności

Oferowane przez nas kotły odbiegają wyposażeniem od standardowych wersji.
Zadbaliśmy o specjalne, dodatkowe wyposażenie, aby zwiększyć niezawodność kotła i zadbać o większe bezpieczeństwo i wygodę użytkownika. Z tego powodu cena kotłów może nieznacznie różnić się od tego typu kotłów dostępnych na rynku. 


Opis funkcjonalności:


System kontroli płomienia Flame Control.
Unikatowy na rynku polskim system kontroli jakości spalania. Dzięki stałej kontroli temperatury w komorze spalania kocioł automatycznie koryguje dawkę paliwowo-powietrzną. Dzięki temu użytkownik nie musi dokonywać żadnych korekt dawkowania paliwa wraz ze zmianą dostawy pelletu. Czujnik płomienia jest odporny na dym, sadzę i popioły.  
Zbiornik na pellet z wygodną kratą załadunkową
W wersji kompaktowej (14-29kW) zbiornik na pellet jest bardzo niski -  w trakcie załadunku nie trzeba wysoko podnosić woreczków z pelletem. Wygodna krata pozwala na wygodne położenie i rozcięcie worków.  Zapewnia to wygodę i komfort dla wszystkich użytkowników - młodzieży, kobiet i osób starszych.  
Podwójna identyfikacja ognia 
Proces zapłonu i wygaszania palnika kontrolowany jest podwójnie - przez czujnik temperatury płomienia i element fotooptyczny.
Zwiększa to stabilność zapłonu i pracy palnika. Eliminuje nieuzasadnione alarmy.
Automatyczny zapłon
Bezcenna funkcja  zapewniająca wygodę użytkownika. Kocioł automatycznie się rozpala i wygasza w zależności od obciążenia Może to robić setki razy w ciągu sezonu grzewczego.
Zapalarka o zwiększonej trwałości
Stosujemy specjalne niestandardowe niemieckie zapalarki o podwyższonej wytrzymałości i trwałości
Palnik ze specjalnym rusztem osiągającym wysoką sprawność dla dużych i małych mocy
Kotły więcej czasu pracują z mocą minimalną niż z maksymalną dlatego ważne jest aby w całym zakresie mocy parametry spalania i wynikająca z tego efektywność spalania były jak najwyższe. 
Pneumatyczne czyszczenie rusztu palnika
Specjalny kompresor, pod wysokim ciśnieniem dba o czystość rusztu palnika. Sprężone powietrze zdmuchuje zalegające popioły. Czysty palnik jest warunkiem oszczędnego i czystego spalania.
Zewnętrzny popielnik
Jest opcją dodatkową w kotłach o mocy od 14-29kW, a standardowym wyposażeniem w kotłach o mocy 48-60kW. W skład
mechanizmu wybierania popiołu do zewnętrznej walizki wchodzą specjalny motoreduktor ze spiralą wybierającą popiół, sterowanik oraz zewnętrzny popielnik na kółkach do wywozu popiołu. Dla małych domków popielnik mieści popiół z całego sezonu grzewczego.
Możliwość rozbudowy sterowania o dodatkowe obwody grzewcze
Kocioł może być wyposażony w 3 obwody grzewcze pogodowe (np 2xgrzejniki i 1xpodłogówka), sterowanie buforem oraz 1 obwód ciepłej wody użytkowej.
Modułowa konstrukcja
Kocioł przyjeżdża do klienta w postaci rozłożonej na kilka elementów. Dzięki takiej formie możliwe  jest jego transportowanie po bardzo wąskich schodach i ciasnych korytarzach. W całość skręcany jest dopiero w kotłowni.  Ceniona właściwość wśród  instalatorów.
Przyłącza od góry
Przyłącza hydrauliczne oraz dymowe wyprowadzone są od góry kotła. Pozwala to na zminimalizowanie zajmowanego miejsca w kotłowni.  Kocioł można bardziej dosunąć do ściany. Nie dotyczy kotłów o mocy 48kW i 60kW.
Modulacja mocy
W zależności od obciążenia kotła moc palnika jest dynamicznie dopasowywana do zapotrzebowania. Stan idealny to taki kiedy moc dostarczana przez kocioł jest równa mocy odbieranej przez budynek. W zależności od obciążenia kotła, moc zmienia się automatycznie od 30% do 100% mocy znamionowej.
Kocioł objęty dotacjami
Doskonałe parametry spalania i emisji spalin spowodowały, że kocioł Ecofire objęty jest dotacjami.
Automatyczne czyszczenie wymiennika
Bardzo ważna funkcja dla zachowania stałej, wysokiej sprawności przez cały sezon grzewczy. Jednocześnie niezwykle wygodna cecha kotła. Dzięki dwu, trzy krotnemu czyszczeniu wymiennika w ciągu dnia, kocioł bardzo oszczędnie spala. Widoczna na zdjęciach gałka pełni jedynie funkcję kontrolną umożliwiającą manualne sprawdzenie mechanizmu czyszczenia wymiennika
Mechanizm czyszczenia wymiennika z dodatkowym zabezpieczeniem czystości komory wylotowej spalin
Dodatkowe wyposażenie kotła zabezpiecza przed nadmiarem popiołów w górnej części wymiennika kotłów małej mocy i w dolnej komorze popielnikowej kotłów dużej mocy. Zwiększa bezpieczeństwo użytkownika i wpływa na utrzymanie stałej, wysokiej sprawności kotła.
Tylko jedna komora popielnikowa
Kotły w wersji bez zewnętrznego popielnika (bez walizki na popiół) wystarczy oczyścić z popiołu tylko w jednym miejsu. Wystarczy otworzyć frontowe drzwiczki aby zobaczyć i wybrać popiół zgromadzony na dnie komory kotła. Nie trzeba szukać innych wyczystek, nie trzeba odkręcać żadnych śrub, zatyczek itp. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób wyczyszczenia popiołu. Tylko nieliczne kotły na rynku są tak proste w obsłudze.
Kocioł bardzo cichy
Silniki cichobieżne o małej mocy, bezszelestna zapalarka i bardzo ciche motoreduktory zapewniają nadzwyczaj cichą pracę. Czyszczenie kotła - trochę głośniejsze, ale jakże pożyteczne  -  blokowane jest programowo w w nocy, aby nie przeszkadzać w czasie snu.
Presostat palnika
Pomiar różnicy ciśnień w palniku  zabezpiecza kocioł przed brakiem odbioru spalin i ryzykiem cofnięciem sie ognia. Presostat zabezpiecza przed uruchomieniem kotła np gdy komin jest zatkany z powodu gniazda ptaków, gniazda os, błędów budowlanych, zanieczyszczenia sadzą itp
Podajnik o zwiększonej stabilności podawania i funkcją usuwania luźnej trociny
Specjalna konstrukcja podajnika zwiększa precyzję podawania paliwa co znacząco stabilizuje pracę palnika. Jednocześnie eliminuje gromadzenie się w podajniku pyłów i luźnej trociny. Jest to szczególnie cenne przy pracy palnika na małych mocach.
Kontrola przeciążenia podajnika i  przerwy w zasilaniu dmuchawy
Sterownik wyposażony jest w systemy pomiaru prądów przeciążenia podajników oraz przerwy w zasilaniu dmuchawy. Funkcja zatrzymuje kocioł eliminując potęgowanie się problemu przeciążenia w przypadku  pojawienia się ciała  obcego w paliwie.

Więcej danych o kotłach:

Ecofire domki
14kW, 20kW, 24kW, 29kW
    Ecofire firmy
48kW, 60kW