Kocioł Ecofire jest bogaty w nowoczesne funkcjonalności

Oferowane przez nas kotły odbiegają wyposażeniem od standardowych wersji.
Zadbaliśmy o specjalne, dodatkowe wyposażenie, aby zwiększyć niezawodność kotła i zadbać o większe bezpieczeństwo i wygodę użytkownika. Z tego powodu cena kotłów może nieznacznie różnić się od tego typu kotłów dostępnych na rynku. 


Opis funkcjonalności:


System kontroli płomienia Flame Control.
Unikatowy na rynku polskim system kontroli jakości spalania. Dzięki stałej kontroli temperatury w komorze spalania kocioł automatycznie koryguje dawkę paliwowo-powietrzną. Dzięki temu użytkownik nie musi dokonywać żadnych korekt dawkowania paliwa wraz ze zmianą dostawy pelletu. Czujnik płomienia jest odporny na dym, sadzę i popioły.  
Śluza celkowa
Specjalna śluza ogranicza cofnięcie się ognia w przypadku zabrudzenia palnika lub zatkania komina.
Znacząco poprawia bezpieczeństwo użytkownika.
Presostat palnika
Pomiar różnicy ciśnień w palniku dodatkowo zabezpiecza kocioł przed brakiem odbioru spalin i cofnięciem ognia. Presostat zabezpiecza przed uruchomieniem kotła np gdy komin jest zatkany z powodu gniazda ptaków, gniazda os, błędów budowlanych, zanieczyszczenia sadzą itp
Podajnik o zwiększonej stabilności podawania i funkcją usuwania luźnej trociny
Specjalna konstrukcja podajnika zwiększa precyzję podawania paliwa co znacząco stabilizuje prace palnika. Jednocześnie eliminuje gromadzenie się luźnej trociny.
Kontrola przeciążenia podajnika i  przerwy w zasilaniu dmuchawy
Sterownik wyposażony jest w systemy pomiaru prądów przeciążenia podajników oraz przerwy w zasilaniu dmuchawy. Funkcja zatrzymuje kocioł eliminując potęgowanie się problemu przeciążenia.
Mechanizm czyszczenia wymiennika z dodatkowym zabezpieczeniem czystości komory wylotowej spalin
Dodatkowe wyposażenie kotła zabezpiecza przed nadmiarem popiołów w górnej części wymiennika kotłów małej mocy i w dolnej komorze popielnikowej kotłów dużej mocy. Zwiększa bezpieczeństwo użytkownika.
Podwójna identyfikacja ognia 
Proces zapłonu i wygaszania palnika kontrolowany jest podwójnie - przez czujnik temperatury płomienia i element fotooptyczny.
Zwiększa to stabilność pracy palnika i eliminuje nieuzasadnione alarmy.
Zapalarka o zwiększonej trwałości
Stosujemy specjalne niestandardowe niemieckie zapalarki o podwyższonej wytrzymałości i trwałości
Zbiornik na pellet z wygodną kratą załadunkową
Niski zbiornik w połączeniu z wygodną kratą pozwalającą na wygodne położenie worka w procesie ładowania peletu zapewnia wygodę i komfort dla wszystkich użytkowników, zarówno młodzieży, kobiet i osób starszych.
Wygodna krata pozwala swobodnie rozciąć worek bez konieczności trzymania worka z peletem. Nie dotyczy kotłów o mocy 48 i 60kW.
Palnik ze specjalnym rusztem osiągającym wysoką sprawność dla małych mocy
Kotły więcej pracuję z mocą minimalną niż z maksymalną dlatego ważne jest aby w całym zakresie mocy parametry spalania i wynikająca z tego efektywność spalania były jak najwyższe.
Pneumatyczne czyszczenie rusztu palnika
Specjalny kompresor, pod wysokim ciśnieniem dba o czystość rusztu palnika. Sprężone powietrze zdmuchuje zalegające popioły. Czysty palnik jest warunkiem oszczędnego spalania.
Zewnętrzny popielnik
Jest opcją dodatkową w kotłach o mocy od 14-29kW, a standardowym wysposażeniem w kotłach o mocy 48-60kW. W skład
mechanizmu wybierania popiołu do zewnętrznej walizki wchodzą specjalny motoreduktor ze spiralą wybierającą popiół, sterowanik oraz zewnętrzny popielnik na kółkach do wywozu popiołu. Dla małych domków popielnik mieści popiół z całego sezonu grzewczego.
Możliwość rozbudowy sterowania o dodatkowe obwody grzewcze
Kocioł może być wyposażony w 3 obwody grzewcze pogodowe (np 2xgrzejniki i 1xpodłogówka), sterowanie buforem oraz 1 obwód ciepłej wody użytkowej.
Modułowa konstrukcja
Kocioł przyjeżdża do klienta w postaci rozłożonej na kilka elementów. Dzięki takiej formie możliwe jest jego transportowanie po bardzo wąskich schodach i ciasnych korytarzach. W całość skręcany jest dopiero w kotłowni. 
Przyłącza od góry
Przyłącza hydrauliczne oraz dymowe wyprowadzone są od góry kotła. Pozwala to na zminimalizowanie zajmowanego miejsca w kotłowni. Nie dotyczy kotłów o mocy 48kW i 60kW.
Modulacja mocy
W zależności od obciążenia kotła moc palnika jest dynamicznie dopasowywana do zapotrzebowania. Stan idealny to taki kiedy moc dostarczana przez kocioł jest równa mocy odbieranej przez budynek.
Automatyczny zapłon
Bezcenna funkcja  zapewniająca wygodę użytkownika. Kocioł automatycznie się rozpala i wygasza w zależności od obciążenia
Kocioł objęty dotacjami
Doskonałe parametry spalania i emisji spalin spowodowały, że kocioł Ecofire objęty jest dotacjami.
Automatyczne czyszczenie wymiennika
Bardzo ważna funkcja dla zachowania stałej, wysokiej sprawności przez cały sezon grzewczy. Jednocześnie niezwykle wygodna cecha kotła. Dzięki dwu, trzy krotnemu czyszczeniu wymiennika w ciągu dnia, kocioł bardzo oszczędnie spala. Widoczna na zdjęciach gałka pełni jedynie funkcję kontrolną umożliwiającą manualne sprawdzenie maechanizmu czyszczenia wymiennika
Tylko jedna komora popielnikowa
Kotły w wersji bez zewnętrznego popielnika (bez walizki na popiół) wystarczy oczyścić z popiołu tylko w jednym miejsu. Wystarczy otworzyć frontowe drzwiczki aby zobaczyć i wybrać popiół zgromadzony na dnie komory kotła. Nie trzeba szukać innych wyczystek, nie trzeba odkręcać żadnych śrub, zatyczek itp. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób wyczyszczenia popiołu. Tylko nieliczne kotły na rynku są tak proste w obsłudze.

Więcej danych o kotłach:

Ecofire domki
14kW, 20kW, 24kW, 29kW
    Ecofire firmy
48kW, 60kW